• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

ZOO Dvorec

ZOO Dvorec

ZOO Dvorec je nejjižněji položená zoologická zahrada v ČR, jež se nachází u vesnice Dvorec v obci Borovany 15 km jihovýchodně od Českých Budějovic.

ZOO Dvorec hospodaří na 6 ha ploch, z nichž zvířata obývají čtyři ha. V roce 2014 byl otevřen pavilon Venomous s největší kolekcí kober rodu Naja v Evropě. Celkem je v zoo více než tři sta zvířat ve více jak 100 druzích. Zoo si připsala prvenství v odchovu lvů pustinných, jichž už odchovala na 41 mláďat, ze kterých mnohá putovala i do světových zoologických zahrad

V ZOO najdete zácné tygry indické, levharty skvrnité, lemury, velblouda dvouhrbého a další neméně zajímavá zvířata, mezi něž patří některé domestikované druhy, které v Evropě postupně mizí – prase mangalica, ovce quessanská, ovce cápová.

Velkou tradici mají v ZOO Dvorec šelmy. Chovají převážně kočkovité šelmy: lby, tygry, levharty, dále psovité šelmy: šakaly a vlky a z malých šelem zde můžete vidět rysy.

Důležitými zástupci zvířat v zoo je i skupina primátů skládající se z šimpanze, paviánů, mandrilů, lemurů, makaků, gibonů a drápkatých opiček.

Důležitými zástupci zvířat v zoo je i skupina primátů skládající se z šimpanze, paviánů, mandrilů, lemurů, makaků, gibonů a drápkatých opiček.

Zastoupení kontinentů v ZOO Dvorec

Zoologická zahrada Dvorec je zahradou, která vystavuje, ale hlavně chová zvířata převážně z afrického kontinentu.

Nejen zástupci Afriky ale obývají tuto zoo, americký kontinent je zde zastoupen tapírem, kapybarou, marami, papoušky, drápkatými opičkami, lamami guanako a mnoha dalšími druhy.

Asijský kontinent zde zastupují bílí tygři, gibon lar, kterého se podařilo rozmnožit, buvol domácí či velbloud dvouhrbý, makakové a jiná zvířata.

Jak se do ZOO Dvorec dostat

Prostorné parkoviště umožňuje bezpečně zaparkovat i velkému počtu aut. Areál zoo je přizpůsoben pro pohyb s kočárky, vozíčkáře. Terén je většinou v rovině a zvládnou ho i starší lidé.

Lze dojet i autobusem do Dvorce, odkud je zoo vzdálena necelý kilometr. Nejbližší vlaková zastávka je v Borovanech.[

Webové stránky ZOO Dvorec