• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

ZOO Hluboká

ZOO Hluboká

Zoo Hluboká, dříve Zoo Ohrada, je zoologická zahrada, nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou. ZOO leží na břehu Munického rybníka. Zahrada byla otevřena 1. května 1939 a ještě v témže roce se do ní přišlo podívat přes 33 tisíc návštěvníků.

Zoo Ohrada byla založena ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky v parku u loveckého zámku Ohrada.

ZOO Hluboká se specializuje na zvířata žijící v palearktické zoogeografické oblasti, zejména v její evropské části a v České republice. Chová ale i množství cizokrajných druhů. Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou má rozlohu více než 4,5 hektaru.  Díky poloze zahrady v rovinaté krajině na břehu rybníka zoo poskytuje možnost příjemné a pohodlné procházky.

ZOO se stále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony. Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců.

Jak se do ZOO Hluboká dostat

Do Zoo Hluboká lze přijet z hlavní Hluboká – České Budějovice. Na téže silnici je i zastávka autobusu Hluboká nad Vltavou, Lovecký zámek, rozcestí k ZOO.

Blízko je i železniční zastávka Hluboká nad Vltavou. Ze stanice Hluboká nad Vltavou, která leží na železniční trati z Českých Budějovic do Plzně, je to do ZOO Ohrada asi 1,5 km pěšky příjemnou procházkou.

K zoo vede i cyklistická trasa od Českých Budějovic. Pokud si budete chtít výlet ještě víc oživit, využíte řeku Vltavu a jeďte z Budějovic na Hlubokou lodí, z přístavu vás pak sveze vláček.

Oblíbený je i příboz, který vozí cestující z přístaviště v Hluboké nad Vltavou poblíž centrálního parkoviště po Munickém rybníku k Zoo Hluboká a loveckému zámku Ohrada.

U Loveckého zámečku je centrální parkoviště.

ZOO Hluboká je otevřena 365 dní v roce, tedy včetně všech víkendů a svátků, vždy od 8.30 hod. minimálně do 16.00 hod. 

Když už budete v Hluboké neměli byste si nechat ujít návštěvu známého
zámku Hluboká
ve stylu anglické windsorské gotiky.

Webové stránky ZOO Hluboká