ZOO Hluboká

Zoo Hluboká, dříve Zoo Ohrada, je zoologická zahrada, nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou. ZOO leží na břehu Munického rybníka. Zahrada byla otevřena 1. května 1939 a ještě v témže roce se do ní přišlo podívat přes 33 tisíc návštěvníků.

Zoo Ohrada byla založena ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky v parku u loveckého zámku Ohrada.

ZOO Hluboká se specializuje na zvířata žijící v palearktické zoogeografické oblasti, zejména v její evropské části a v České republice. Chová ale i množství cizokrajných druhů. Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou má rozlohu více než 4,5 hektaru.  Díky poloze zahrady v rovinaté krajině na břehu rybníka zoo poskytuje možnost příjemné a pohodlné procházky.

ZOO se stále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony. Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců.

Jak se do ZOO Hluboká dostat

Do Zoo Hluboká lze přijet z hlavní Hluboká – České Budějovice. Na téže silnici je i zastávka autobusu Hluboká nad Vltavou, Lovecký zámek, rozcestí k ZOO.

Blízko je i železniční zastávka Hluboká nad Vltavou. Ze stanice Hluboká nad Vltavou, která leží na železniční trati z Českých Budějovic do Plzně, je to do ZOO Ohrada asi 1,5 km pěšky příjemnou procházkou.

K zoo vede i cyklistická trasa od Českých Budějovic. Pokud si budete chtít výlet ještě víc oživit, využíte řeku Vltavu a jeďte z Budějovic na Hlubokou lodí, z přístavu vás pak sveze vláček.

Oblíbený je i příboz, který vozí cestující z přístaviště v Hluboké nad Vltavou poblíž centrálního parkoviště po Munickém rybníku k Zoo Hluboká a loveckému zámku Ohrada.

U Loveckého zámečku je centrální parkoviště.

ZOO Hluboká je otevřena 365 dní v roce, tedy včetně všech víkendů a svátků, vždy od 8.30 hod. minimálně do 16.00 hod. 

Když už budete v Hluboké neměli byste si nechat ujít návštěvu známého
zámku Hluboká
ve stylu anglické windsorské gotiky.

Webové stránky ZOO Hluboká