• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

ZOO Jihlava

ZOO Jihlava

ZOO Jihlava leží v údolí řeky Jihlávky v lesoparku Heulos, 10 minut pěší chůze od centra města. ZOO Jihlava je známá především ojedinělými odchovy vzácných druhů zvířat, v současné době je zde k vidění více než 200 druhů exotických zvířat včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

Zoo Jihlava je rozdělena na několik expozic, v nichž se nachází vždy zvířata z určitého kontinentu nebo i menší oblasti. Kromě nich je zde i Pavilon šelem a Tropický pavilón.

Drápkaté opice, jež jsou symbolem zoo, jsou umístěny v různých pavilonech nebo expozicích. Jeden druh, tamarín pinčí, pobíhá po zoo volně.

Expozice Africká savana je umístěna za novým hlavním vchodem v západní části zoo. Centrem expozice je pavilon ve tvaru velké africké chýše, ve kterém největší prostor zaujímá stáj žiraf. Jsou zde však i výběhy dalších velkých afrických zvířat – především pštrosů dvouprstých, zeber a antilop. V interiéru jsou menší šelmy (fenci a kočky pouštní); v chodbě v patře je několik terárií pro zvířata aktivní především za soumraku nebo v noci, např. komba Garnettova (Otolemur garnettii).

V zadním traktu zoologické zahrady se nachází koutek pro děti, lezecká stěna, lanovka a také prolézačky a lanový park PraLEZ.

Měřeno návštěvností zoologická zahrada Jihlava je nejoblíbenějším turistickým cílem na Vysočině.

Oficiální stránky ZOO Jihlava