• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Zoo koutek Malá Chuchle

Lesní zookoutek v Malé Chuchli je celoročně volně přístupný areál u hájovny v Chuchelském háji, kde se návštěvníci mohou z bezprostřední blízkosti seznámit se zástupci české přírody. Je to detašované pracoviště Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy, ve kterém pečují o více než 30 druhů živočichů, kteří se kvůli svému trvalému zdravotnímu či jinému handicapu již nemohou vrátit zpět do volné přírody a v zookoutku nacházejí důstojný náhradní domov. Mezi obyvatele zookoutku patří například  daněk skvrnitýprase divokérys ostrovidliška obecná nebo výr velký. Zájemci se mohou stát jejich adoptivním rodičem a přispět tak na jejich péči.

Zoo koutek Malá Chuchle má rozlohu asi 1 hektar a je rozdělen na několik částí. V první části se nachází dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami, skluzavkami a pískovištěm. Zde si mohou děti hrát a užívat si zábavy. V druhé části se nachází zvířecí výběhy, kde si můžete prohlédnout a pohladit domácí zvířata. Zde si můžete také zakoupit krmivo pro zvířata a podpořit tak jejich chov. V třetí části se nachází voliéry a a klece a v nich zvířata, které se nemohou pohybovat ve výběhu.

V zookoutku můžete s dětmi pozorovat ve výbězích jeleny, daňky, kozy a divočáky, ve voliérách pak různé ptáky a taky lišku, psouny, tchoře, nutrie a další zvířata. U všech výběhů jsou cedule s informacemi o daném zvířeti tak akorát zajímavé a stručné, aby bavily i malé děti. Mezi tím vším je pěkné dřevěné hřiště.

Jak se tam dostanu?

Ze stanice Smíchovské nádraží jeďte 5 minut autobusem (č. 129, 241, 244, 314, 318) do zastávky Malá Chuchle. U kostela v ulici V Lázních se můžete napojit na žlutou turistickou trasu, která zookoutkem přímo prochází. Počítejte s prudkým stoupáním do kopce.

Jako přístupovou cestu lze využít také cyklostezku A112, která propojuje Velkou Chuchli a sídliště Barrandov a chuchelským lesem vede takřka až do zookoutku.

Pokud budete mít hlad nebo žízeň během vaší návštěvy Zoo koutku Malá Chuchle, nemusíte se bát. V areálu zoologické zahrady se nachází občerstvení s nabídkou různých nápojů, sendvičů, salátů, hot dogů, zmrzliny a dalších dobrot.