• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

zoopark-olovnice

Zoopark Olovnice

Zoopark Olovnice je rodinný zoopark, který se nachází v obci Olovnice, asi 5 km od města Velvary v Středočeském kraji. Zoopark nabízí možnost vidět desítky zajímavých zvířat v příjemném prostředí, kde si můžete zvířata pohladit, nakrmit nebo s nimi vyfotit. Zoopark je ideálním místem pro rodinný výlet, školní exkurzi nebo firemní akci.

Zoopark Olovnice byl založen před více než 20 lety rodinou Vedralových, která má dlouholetou zkušenost s chovem exotických zvířat. V zooparku najdete tradiční i netradiční druhy zvířat, některá zvířata pocházejí z jiných zoologických zahrad, některá byla odložena nebo zachráněna z rukou špatných chovatelů. Zoopark spolupracuje se Zoologickými zahradami v Plzni, Ústí nad Labem nebo Praze a také s organizacemi na ochranu zvířat.

Zoopark Olovnice je otevřen celoročně od 9 do 17 hodin. Vstupné je 150 Kč pro dospělé, 100 Kč pro děti od 3 do 15 let, 50 Kč pro seniory nad 65 let a zdarma pro děti do 3 let. Zoopark nabízí také slevy pro skupiny, rodiny nebo školy. Zoopark je možné navštívit i s pejskem na vodítku. Zoopark má vlastní parkoviště pro návštěvníky.

Zoopark Olovnice je snadno dostupný z Prahy nebo Ústí nad Labem díky nedaleké dálnici D8. Zoopark se nachází asi 2 km od exitu 22 na dálnici D8. Z Prahy je to asi 40 minut jízdy autem, z Ústí nad Labem asi hodinu. Zoopark je také dostupný vlakem nebo autobusem. Nejbližší vlaková stanice je Velvary, odkud je to asi 5 km do zooparku. Z Velvar jezdí autobusy do Olovnice každou hodinu. Zastávka autobusu je přímo u vstupu do zooparku.

Zoopark Olovnice je nejen zajímavým místem pro milovníky zvířat, ale také výchozím bodem pro poznávání okolní krajiny a památek. V blízkosti zooparku se nachází například zámek Veltrusy, který je známý svou rozsáhlou anglickou zahradou a bohatou sbírkou umění. Zámek Veltrusy je otevřen od dubna do října a nabízí prohlídky interiérů i parku.