• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín je ideální destinací pro rodinný výlet, pokud máte rádi zvířata, přírodu a zábavu. Nachází se v malé vesnici Zelčín, asi 5 km od Mělníka a 27 km od Prahy. Je to největší kontaktní zoopark v Čechách, kde můžete vidět, pohladit a nakrmit různé druhy domácích i exotických zvířat. Zoopark nabízí také spoustu dalších aktivit pro děti i dospělé, jako jsou trampolíny, koloběžky, jízda na koni nebo rafting. V okolí zooparku se nachází také několik zajímavých památek a přírodních krás, které stojí za návštěvu.

Historie zooparku sahá do roku 2003, kdy byl založen firmou Zelland, s.r.o. Cílem bylo vytvořit místo, kde by se lidé mohli seznámit s domácími zvířaty a naučit je respektovat a milovat. Zoopark se postupně rozrůstal a začal chovat i některá exotická zvířata, jako jsou emu, klokani, surikaty nebo želvy obrovské. Zoopark se také stal místem pro pořádání kulturních akcí, koncertů a zábavných dnů. V současnosti má zoopark rozlohu 8 hektarů a chová přes 200 zvířat z více než 40 druhů.

Zoopark Zelčín je otevřený každý den včetně svátků od 9 do 16 hodin. Vstupné je 150 Kč pro dospělé, 100 Kč pro děti od 3 do 15 let a zdarma pro děti do 3 let. Pro skupiny nad 10 osob je možné objednat si zvýhodněné hromadné vstupné nebo doprovodný program s průvodcem. V areálu zooparku se nachází také restaurace, pizzerie, občerstvení a ubytovací možnosti.

Zoopark Zelčín je zaměřen převážně na chov domácích zvířat a umožňuje návštěvníkům přímý kontakt se všemi zvířaty, která jsou zde chována. Můžete si tak pohladit a nakrmit kozy, ovce, lamy, poníky, krůty, slepice nebo kachny ve společných kontaktních výbězích. Můžete také navštívit uzavřené výběhy s klokanami, emu, nandu, marou, miniprasátky, kravami nebo koni v rámci komentovaného krmení s průvodcem. Všechna zvířata jsou velmi krotká a zvyklá na lidi. Pro děti je to skvělý způsob, jak se seznámit se zvířaty a naučit je respektovat.

Zoopark Zelčín nabízí také spoustu dalších aktivit pro děti i dospělé. V sezóně si můžete zaskákat na vzduchových trampolínách nebo si půjčit koloběžku a projet se po okolní krajině. Můžete také vyzkoušet jízdu na koni nebo si půjčit raft nebo paddleboard a splout dolní tok Vltavy. Na své si přijdou i milovníci kultury – v areálu zooparku pravidelně pořádáme kulturní akce, koncerty a zábavné dny.

V okolí zooparku se nachází také několik zajímavých památek a přírodních krás, které stojí za návštěvu. Můžete si prohlédnout historické město Mělník s jeho hradem, kostelem, vinicemi a vyhlídkou na soutok Labe a Vltavy. Můžete také navštívit zámek Liběchov s jeho parkem a sochami, zříceninu hradu Kokořín s jeho skalním městem nebo přírodní rezervaci Kokořínsko s jeho lesy, rybníky a pískovcovými útvary. Pokud máte rádi cyklistiku, můžete se projet po cyklostezce podél Vraňansko-hořínského plavebního kanálu, který spojuje Labe a Vltavu.

Webové stránky Zooparku Zelčín