• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Faunapark ZOO Sedlec

Faunapark Zoo Sedlec je malá zoologická zahrada, která se nachází v jihomoravské obci Sedlec u Mikulova, nedaleko hranic s Rakouskem. Založil ji v roce 2005 soukromý chovatel zvířat a postupně ji rozšířil na tři hektary plochy. V zoo se chovají různé druhy exotických i domácích zvířat, jako jsou opice, velbloudi, dikobrazové, lemurové, želvy, lišky, dingo, mývali, marové, zebry, antilopy a mnoho dalších. Návštěvníci zoo mohou obdivovat nejen zvířata, ale také krásnou přírodu s ovocnými stromy, hroznovým vínem a jezírkem s lekníny.

Faunapark Zoo Sedlec je rozdělen na dvě části: areál A a areál B. Areál A je soustředěn kolem přírodní nádrže, kde volně hnízdí vodní ptactvo a přilétají ledňáčci. V této části se nachází voliéry s exotickým ptactvem, různými savci a primáty, budova terária a zimoviště zvířat. Najdeme zde také expozici zaměřenou na chov domácích zvířat, jako jsou slepice, kačeny, kozy a holubi. Areál B je koncipován spíše volněji s venkovními výběhy a ohradami, rozmístěnými kolem vybudovaného systému tůněk a mokřadů. V ohradách se pasou zebry, antilopy a velbloudi dvouhrbí. V této části se také nachází umělý ostrov s vodním ptactvem.

Faunapark Zoo Sedlec nabízí návštěvníkům nejen možnost poznat různé druhy zvířat, ale také se něco nového naučit. Zoo pořádá různé edukativní programy pro školní skupiny i jednotlivce, které jsou zaměřené na různá témata související se zvířaty a přírodou. V zoo se také konají různé zábavné akce pro děti i celé rodiny, jako například malování v zoo nebo sedlecká zabijačka.

Faunapark Zoo Sedlec je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou. Pokud přijedete autem ze směru od Mikulova nebo Valtic, pak sledujte dopravní značení u vjezdu do Sedlece, které vás navede na oficiální parkoviště zoo. Z obou parkovišť se krátkou procházkou dostanete pěšky ke hlavní bráně a pokladně zoo. Pokud přijedete veřejnou dopravou, pak můžete využít autobusovou linku 570 nebo vlak do stanice Sedlec u Mikulova. Odtud je to asi 15 minut pěšky do zoo.

V okolí Faunaparku Zoo Sedlec se nachází mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Například můžete navštívit historické město Mikulov s jeho hradem, kostely a muzei, nebo se vydat na pěší nebo cyklistický výlet po Lednicko-valtickém areálu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také obdivovat krásu Pálavy s jejími vinicemi, skalními útvary a rozhlednami, nebo se osvěžit v některém z místních koupališť nebo zatopených lomů. A samozřejmě nesmíte zapomenout ochutnat vynikající moravská vína, která se zde pěstují a vyrábějí.

Faunapark Zoo Sedlec je ideálním místem pro rodinný výlet, který spojí zábavu, poznání a relaxaci. Zoo je otevřena od dubna do října každý den od 9 do 17 hodin. Vstupné pro dospělé je 120 Kč, pro děti 70 Kč a pro děti do dvou let zdarma. V zoo je zákaz kouření, konzumace alkoholu a vstupu se psy a jinými zvířaty. Občerstvení si musíte přinést s sebou, nebo si ho koupit v některé z hospůdek v Sedlci nebo Mikulově. Pokud hledáte zajímavý a pohodový výlet do přírody, pak určitě navštivte Faunapark Zoo Sedlec.

Webové stránky ZOO Sedlec