• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

ZOO Zlín Lešná

ZOO Zlín Lešná

ZOO Zlín Lešná se nachází 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří mezi nejnavštěvovanější místa na celé Moravě. Rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala Yucatán, průchozí expozice a voliéry, zámek Lešná a krásný park spolu se zvířaty nabízejí nezapomenutelné zážitky a celodenní zábavu pro celou rodinu.

Ve zlínské zoo za jeden den procestujete Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku a seznámíte se s 222 druhy zvířat. Mezi ta nejatraktivnější patří sloni, žirafy, nosorožci, pandy červené, gorily, lachtani, lvi, tygři, mravenečníci, tučňáci, papoušci, rejnoci a řada dalších.

Už v roce 1804 začal hrabě Josef Jan ze Seilernu s chovem bažantů na návrší zvaném Leschna, kde stával do roku 1810 původní zámek. Nový zámek byl dokončen v roce 1894, kdy byl již na místě zaveden chov koní. Počátkem 20. století bylo vybudováno přírodopisné muzeum, byl zahájen chov oborních a exotických zvířat, např. jelenů, jeřábů, antilop či emu, a skleník obývalo domácí i cizokrajné ptactvo.

Od počátku 90.let začala výstavba moderní Zoo. Zoo byla rozčleněna podle kontinentů a postupně se stavěly nové expozice. Nejnovější expozicí je tropická hala Yucatán zbudovaná v roce 2007, kde dnes roste přes 250 druhů dnes vzácných rostlin

Zoo Zlín Lešná chová přes 200 druhů zvířat, z nichž mezi atraktivní patří např. ptáci kivi (český unikát), sloni afričtí nebo nosorožci. Zvláštností Zoo je také přímý vstup návštěvníků do expozice pštrosů emu a klokanů. Součástí areálu je botanická zahrada.

V posledních letech se návštěvnost Zoo pohybuje kolem 500 tisíc lidí ročně, v roce 2015 poprvé vystoupila nad 600 tisíc. Po pražské zoo, je druhou nejnavštěvovanější zoo v České republice.

V areálu zoologické zahrady se nachází zámek Lešná postavený v letech 1887–1894 podle návrhů architektů Johanna Micka a Viktora Siedka. Jde o zámek postavený v historizujícím stylu, který obsahuje sbírky obrazů, porcelánu a trofejí a dokumentuje vysokou úroveň bydlení na šlechtickém sídle koncem 19. století.

https://www.zoozlin.eu/