• Vyhledat

  • Vybrat oblast

  • Vybrat typ výletu

Švihov tři oříšky pro popelku

Popelčina pohádková stezka

Nenáročná procházka nebo vyjížďka po stopách natáčení filmu Tři oříšky pro Popelku. Stezka začíná před vodním hradem Švihov a vede přibližně 3 km do Mezihoří. Na informačních tabulích seznamuje s místy natáčení filmu. Nepříliš dlouhou trasu zvládnete klidně pěšky, prima bude určitě i vyjížďka na kole.

Popelka žila s macechou a nevlastní sestrou Dorou na švihovském hradě. Na nádvoří se zastavil také královský průvod a macecha s Dorou se neodbytně vnutily na zámecký ples. Někdejší stáj, kde princ hledal svou nevěstu, se během let proměnila ve výstavní síň. Střevíček nakonec princ Popelce šťastně nasadil také na nádvoří hradu.

Až si rozsáhlý hrad pořádně prohlédnete a užijete, vydejte se na Popelčinu pohádkovou stezku. Stezka vede nejprve po žluté značce směrem na Meziboří. Za fotbalovým hřištěm trasa odbočuje mimo značku okolo potoka na Švihovská pekla. Tam, blízko silnice mezi Švihovem a Mezihořím bydlela sova Rozárka. Tam Popelka také rozlouskávala oříšky. Poté se trasa opět přiblíží ke žluté značce a vede do vsi Meziboří.

Mezi Ježovy a Mezihořím také leží rybník, ke kterému stíhal princ falešnou Popelku a kde se nakonec Dora s macechou zaslouženě vykoupaly v ledové vodě. U Mezihoří se točila také půvabná závěrečná scéna, v níž Popelka odjíždí s princem ze statku, a to na poli za sadem se stodolou.